X LECIE UKS NOWA WIEŚ


Dziesiąta rocznica UKS NOWA WIEŚ. Klub Uczniowski działający jako stowarzyszenie rejestrowe na podstawie wpisu do KRS i Powiatu Pruszkowskiego rozpoczął pracę organizacyjno-szkoleniową od podstaw.

Szkolenie rozpoczęliśmy w dwóch sekcjach piłki koszykowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Walne zgromadzenie członków dokonało wyboru władz oraz nakreśliło strukturę organizacyjną, finansową i prawną. Szybkie i właściwe działanie organizacyjne pozwoliło nam na wpis do rejestru organizacji pożytku publicznego przy Ministerstwie Finansów. Dało nam to możliwość uzyskiwania 1% od podatku rozliczających się podmiotów i osób prawnych z Urzędem Skarbowym.

Nasze drużyny koszykówki dziewcząt i piłki nożnej chłopców uzyskały licencję do udziału w rozgrywkach WOZKosz i WM oraz MOZPN. Obiekty sportowe służące nam jako baza treningowa poddaliśmy weryfikacji i uzyskaliśmy licencję na rozgrywanie mistrzowskich spotkań sportowych WOZKosz i WM i MOZPN.

Wspierani finansowo przez Gminę Michałowice, rodziców i prywatnych darczyńców wyposażyliśmy nasze drużyny w stroje i sprzęt sportowy. Powstała strona internetowa klubu jako podstawa do komunikacji z rodzicami – członkami stowarzyszenia.

W X letniej historii sekcji koszykówki dziewcząt przeszliśmy wszystkie szczeble rozgrywek koszykówki dziecięco – młodzieżowej. Organizowaliśmy obozy szkoleniowe w Polsce i za granicą w okresie letnim i zimowym. Uczestniczyliśmy i byliśmy organizatorami w turniejach w obsadzie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Szczególne kontakty dające podstawy do właściwego rozwoju nawiązaliśmy z zespołami z Litwy i Serbii.

Programy organizacyjno – szkoleniowe akceptowane przez zarząd i rodziców były kierunkiem, w którym podążał klub. Projekty wychowawczo sportowe są tak samo ważnym elementem w pracy klubu jak i udział w rywalizacji sportowej.

Nie prowadzimy przedsiębiorstwa biznesowego, nie kupujemy i nie sprzedajemy naszych sportowców. Realizujemy projekt wychowania poprzez sport, kształtując właściwe postawy społeczne oraz zdrowotne. Rywalizacja sportowa jest ważnym elementem w formowaniu charakteru, emocjonalności i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

Obecnie zarząd klubu podejmuje wysiłki w uzyskiwaniu dotacji na poziomie gminy , powiatu
i Ministerstwa Sportu.

Skład Zarządu UKS Nowa Wieś:

 • Prezes mgr Ewa Dymura,
 • V-ce Prezes Cezary Grzelak,
 • Sekretarz – Andrzej Makowski,
 • Członek Zarządu – Monika Skrzypczak,
 • Członek Zarządu – Cezary Karlewicz.

Komisja Rewizyjna:

 • Piotr Jasiński,
 • Michał Łepkowski,
 • Tomasz Szmyd.

 

Parę statystycznych informacji:

Rozegraliśmy w klubie w obu sekcjach około 1500 spotkań mistrzowskich

Około 700 spotkań towarzyskich, sparingów i turniejowych.

Odbyliśmy około 4500 tysiąca treningów.

Klub zorganizował około 22 obozy szkoleniowe letnie i zimowe.

Klub reprezentuje około 75 zawodniczek i zawodników w rozgrywkach organizowanych przez WOZKosz I MOZPN.

W sezonie 2018/2019 koszykówka wystartuję w rozgrywkach mistrzowskich: II Liga Kobiet, Juniorka starsza, Juniorka, Kadetka i Kadetka młodsza.

Chłopcy w sezonie 2018/2019 będą reprezentować klub w kategorii Orlik – 2 zespoły.

W dniu 19.05.2018 r. odbyła się uroczystość jubileuszu X lecia naszego klubu składająca się z dwóch części. Pierwsza część uroczystości to turniej towarzyski oraz otwarty indywidualny konkurs rzutowy, w którym pierwsze miejsce zajęła Weronika Szymczyk, drugie Paulina Stromecka (LaBasket Warszawa), trzecie Aleksandra Kazarnowicz. Wśród  czterech zespołów startujących w jubileuszowym turnieju towarzyskim zespół UKS Nowa Wieś zajął pierwsze miejsce. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i medale.

Część oficjalną rozpoczął mecz gwiazd, w którym udział wzięły zawodniczki UKS Nowa Wieś kontra byłe koszykarki trenera Cezarego Grzelaka.

 • Katarzyna Dulnik – reprezentantka Polski, zdobywczyni Mistrzostwa Europy.
 • Alicja Sobiesiak – zawodniczka ekstraligowej drużyny Znicz Pruszków,
 • Elżbieta Nowak – Mistrzyni Polski kadetka, juniorka,
 • Katarzyna Szczepańska – Gołębiewska – Mistrzyni Polski kadetka,
 • Klaudia Sosnowska – reprezentantka Polski, zdobywczyni Pucharu Polski, aktualna brązowa medalistka Energa Basket Ligi,
 • Aleksandra Stuczyńska – zawodniczka pierwszoligowych drużyn PTS Lider Pruszków, SKK Siedlce,
 • Edyta Biernacka –  zawodniczka pierwszoligowych drużyn PTS Lider Pruszków, SKK Siedlce,
 • Anna Cwyl – zawodniczka pierwszoligowych drużyn PTS Lider Pruszków, SKK Siedlce, MUKS Piaseczno,
 • Karolina Skiejka – zawodniczka pierwszoligowych drużyn PTS Lider Pruszków, KKS Olsztyn, Politechnika Gdańsk.
 • Hanna Dulnik – była zawodniczka UKS Nowa Wieś, obecnie MUKS Poznań.
 • Piotr Jasiński – zasłużony rodzic zawodniczek Ali i Agaty.

W przerwie meczu Cezary Grzelak powitał zaproszonych gości:

 • Ewa Dymura – Prezes klubu UKS Nowa Wieś
 • Krzysztof Grabka – Wójt Gminy Michałowice,
 • Elżbieta Biczyk – Przewodnicząca Rady Gminy,
 • Michał Landowski – Prezydent Pruszkowa,
 • Roman Żochowski – kierownik wydziału kultury i sportu urzędu Gminy Michałowice,
 • Bogumiła Kukwa – Dyrektor Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Nowej Wsi,
 • ·Agnieszka Paradowska – radna Gminy Michałowice,
 • Dorota Auguściak – opieka medyczna,
 • Katarzyna Dulnik – Prezes WOZKosz WM,
 • Robert Szywalski – członek Zarządu WOZKosz WM,
 • Grzegorz Kwasiborski – Prezes MKS Pruszków.

 

Wręczono podziękowania i okolicznościowe medale za opiekę i współpracę z klubem UKS Nowa Wieś. Wyróżniono rodziców Izabele Wrone, Monike Skrzypczak, Piotra Jasińskiego, Państwa Łepkowskich, Arkadiusza Młyńskiego, Wojciecha Głąbikowskiego i Dorotę Auguściak. Podziękowanie za organizację prawno – finansową otrzymali także Renata I Cezary Karlewicz.

Z okazji jubileuszu wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz wyróżnienie:

 • Zofia Wrona,
 • Agata Młyńska,
 • Katarzyna Skrzypczak,
 • Oliwia Łepkowska,
 • Kinga Szular,
 • Weronika Szymczyk,
 • Kaja Jaguś,
 • Mateusz Błędowski,
 • Adam Piotrkowicz,
 • Michał Wanke.

Obecnie w klubie pracują szkoleniowcy:

Koszykówka dziewcząt:

 • Cezary Grzelak,
 • Ewa Rucińska,
 • Marta Firlik,
 • Anna Adamczewska

Piłka nożna:

 • Andrzej Makowski,
 • Daniel Stroński.

Dziękujemy wszystkim, gościom za przybycie i wspólne świętowanie oraz za wsparcie, dobre słowo jakie otrzymaliśmy przez te 10 lat.

Pozdrawiamy sportowo!

Zdjęcia: Konrad Korzeniowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *